Prečítajte si v EPST č. 18

Prečítajte si v  EPST č. 18

V cirkvi sa často brojí proti tzv. systému jedného muža – teda proti predstave a spôsobu, že tvorivý a činný je v spoločenstve cirkevného zboru len farár a všetci ostatní prichádzajú iba ako spotrebitelia prijať jeho prácu. O tom, čo prinášajú „úlohy a dary“ každého jedného z nás, hovorí téma tohto čísla EPST.
Dočítate sa aj o tom, ako možno spoznať Božiu vôľu a čo je typické pre ideálnu rodinu.

V spravodajstve zo zahraničia nájdete informácie o tom, ako pokračujú prípravy na budúcoročné stretnutie kresťanov v Budapešti aj o tom, akej osobnosti bolo venované podujatie v Maškovej.

V historickom pohľade načrieme do diela pedagóga Jána Brezníka. Zamyslíme sa aj nad funkciami a funkcionármi v cirkvi a s historikom Adamom Votrubom zodpovieme otázky o úrokoch v rozhovore na tému „Ako získať plody práce druhých.“
V čísle nájdete i reportáž z Cypru, kde bol generálny biskup Miloš Klátik na historicky prvej návšteve.