Prečítajte si v EPST č. 14-15

Pred blížiacimi sa sviatkami prichádza do vašich domácností veľkonočné dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier. Jeho hlavnou myšlienkou je verš z 1K 5, 7: Kristus bol za nás obetovaný. V téme sa venujeme a ceste od utrpenia k víťazstvo a v ankete rôzne osobnosti prezradia, čo si predstavujú pod slovom kríž.
V týchto dňoch si pripomíname 70. výročie prvej deportácie Židov do koncentračných táborov. Hovorí o tom aj príbeh Iboji Wandall-Holm s názvom Zbohom, storočie.
V rozhovore sme vyspovedali známu humoristku Eňu Vacvalovú, ktorá pochádza z evanjelického prostredia. Približujeme tiež zaujímavý príbeh rodiny Mervartovcov z Mengusoviec.
Redakcia Posla nechýbala ani na medzinárodnej udalosti – podpise partnerskej zmluvy medzi ECAV na Slovensku a Evanjelickou cirkvou v Maďarsku.
V portréte sa dočítate o kňazovi Jozefovi Jurášovi, ktorý sa napriek mnohým životným útrapám nedočkal rehabilitácie.
Recenzujeme i novú publikáciu biskupa Miloša Klátika s názvom Cestou viery.
Zaspomíname si na farára Štefana Jakobyho a v rozhovore s Igorom Kiššom sa pozrieme na mnohé otázky, ktoré vyvoláva vzkriesenie Pána Ježiša.
Číslo uzatvára článok o cirkevnom zbore Horná Mičiná.