Prečítajte si v EPST č. 1

Prečítajte si v  EPST č. 1

Evanjelický posol spod Tatier otvoril 1. tohtoročným číslom už 106. ročník svojej existencie. Na počiatku kalendárneho roka prináša opäť mnoho zaujímavého čítania. Otvára ho homília biskupa Milana Krivdu, v ktorej konštatuje aj to, aké otázky by si mal klásť kresťan pri novoročných predsavzatiach.
Aktuálne spravodajstvo prináša informáciu o podpise dohody medzi cirkvou a Univerzitou Komenského, ale aj pohľad späť k vianočným sviatkom, ktoré v Liptovskom Mikuláši spojili s pomocou ľuďom bez domova.

Na stránkach Posla pokračuje diskusia o odluke cirkvi od štátu. Tentoraz prinášame názory na to, kedy sa zníži finančná závislosť ECAV od štátu a či je samotná odluka skôr prianím ako realitou.

Zavítame na výstavu obrazov, ktorá má za cieľ pomôcť ľuďom bez domova, a dozviete sa, čo prezradil Ezechiel Jánovi Lajčiakovi na smrteľnej posteli. Prečítať si môžete aj o rokovaní decembrového generálneho presbyterstva.