Prečítajte si v EPST č. 43 - 2017

Kto sú anjeli a ako sa na tieto biblické postavy pozeráme my, evanjelici? Na to odpovedá téma 43. tohtoročného Evanjelického posla spod Tatier. Dočítate sa, prečo sa o anjeloch oplatí teologicky premýšľať.

Prinášame vám i kázeň z osláv 500. výročia reformácie v Modre-Kráľovej, ktorú predniesol Michael Bunker, rakúsky biskup.

V spravodajstve sa dozviete o podujatí v Krupine, na ktorom si pripomenuli osobnosť Mateja Heblera, ako aj o ďalších ocenených, ktorí z rúk predsedníctva cirkvi prevzali reformačné medaily za prácu pre cirkev.

V Posle otvárame cyklus venovaný životnému príbehu farára Ondreja Bartka – farára, ktorý prežil dve vojny a dva totalitné režimy s čistým svedomím.

Respondenti v ankete hovoria o súčasnom odkaze reformácie. Dozviete sa tiež, v ktorom cirkevnom zbore odhalili pamätnú tabuľu manželom oceneným titulom Spravodlivým medzi národmi.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 31.10.2017