Prečítajte si v EPST č. 36-2017

Prečítajte si v  EPST  č. 36-2017

V najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier sa dočítate aj o probléme okolo čerpania dotácií zo zahraničnej pomoci na opravu účelového zariadenia na východnom Slovensku. Ako k tomu došlo a čo na kauzu hovoria predstavitelia seniorátu? V čísle vám predstavíme i cirkevný zbor Dobrá Niva.
V spravodajstve prinášame informáciu o tohtoročných kaplánskych skúškach, ako aj o výlete evanjelikov po Nemecku. O tom, ako je zamerané nové dvojCD Chrámového zboru apoštola Pavla Brezno a cirkevného spevokolu zo Šváboviec, sa dozviete v rozhovore s Jánom Zacharnom a Martinom Zaťkom.

Prinášame vám aj vyjadrenia seniorálneho dozorcu M. Damankoša ku kauze Helianthus-Sigord aj k dianiu na tohtoročnej synode.

V stanovisku riaditeľa GBÚ Dušana Vagaského si môžete ujasniť, ako to bolo s neschválením rozpočtu cirkvi na budúci rok, a kto v tomto prípade zlyhal.