Prečítajte si v EPST č. 31- 2017

Prečítajte si v  EPST  č. 31- 2017

ECAV na Slovensku sa modernizuje: už čoskoro budú pracovníci cirkevných zborov a zboroví farári riešiť podstatnú časť svojej agendy prostredníctvom Elektronického informačného systému. Ten zjednoduší administratívu a pomôže riešiť mnoho problematických situácií, s ktorými sa kňazi stretávajú v praxi. O tom, ako bude fungovať a čo prinesie, sa dočítate v 31. čísle EPST.
Na dvojstrane Do srdca a mysle opäť nájdete niekoľko myšlienok českého teológa J. L. Hromádku, ktoré pre vás vybral Peter Gažík.

Na spravodajských stranách zavítame do viacerých táborov, ako aj na konferenciu do Dánska, kde sa hovorilo aj o J. Tranovskom.

Z pera Ľubomíra Batku st. si môžete prečítať ďalší cestopisný príbeh – tentoraz z Ameriky.

Zaspomíname si aj na Ľudmilu Hudákovú, evanjelickú a. v. farárku, ktorá nás opustila na sklonku júla.

Rezbár Vladimír Brezinský porozprával o svojej práci, ktorá mu je zároveň záľubou, a v čísle nájdete aj stanoviská k aktuálnym témam v cirkvi.