Prečítajte si v EPST č. 23 - 2017

Prečítajte si v  EPST  č. 23 - 2017

Viete, aký postoj majú moslimovia k ekológii, životnému prostrediu a čím sa líšia od Európanov? Aj túto otázku kladie najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier. Všíma si aj environmentálne tradície v krajinách vyznávajúcich islam v porovnaní s kresťanskými krajinami.
Cyklus 500 rokov reformácie ponúka ďalšie myšlienky Martina Luthera – tentoraz na tému premáhania životných ťažkostí.

Martina Luthera si priblížime aj ako hudobníka a skladateľa duchovných piesní.

V rámci spravodajstva sa môžete dočítať aj o tom, kto sú Dalitovia a ako žijú v ďalekej Indii. Zavítame aj na tohtoročný Kirchentag, kde mali svoje zastúpenie tiež slovenskí evanjelici.

V rozhovore generálny dozorca Imrich Lukáč priblíži aktuálne problémy v živote ECAV na Slovensku a odpovie i na otázku, či je cirkev v kríze.

Posol vám v tomto čísle prináša ďalšie námety na diskusiu o reštrukturalizácii. Farársky syn Milan Nosál prezradí čo-to o svojej láske k zvieratám.