Prečítajte si v EPST č. 1 − 2017

Prečítajte si v  EPST  č. 1 − 2017

Milí čitatelia, v novom roku Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, Božieho požehnania a osobnej spokojnosti. Tešíme sa, že sa budeme týždeň čo týždeň stretávať na stránkach Evanjelického posla spod Tatier. V č. 1 si chceme pripomenúť 40. výročie vydania Charty 77, ktorá kritizovala štátnu moc za nedodržiavanie ľudských práv.
Okrem toho sa v homílii biskupa Slavomíra Sabola pri začiatku nového kalendárneho roka zamyslíme nad tým, za akých okolností sa putujúci Boží ľud pohne dopredu.

Zmapovali sme pre vás aj viaceré humanitárne aktivity spojené s Vianocami, vďaka ktorým sa zo sviatkov narodenia Pána mohli naplno tešiť aj ľudia trpiaci materiálnou núdzou.

Zavítali sme i na ďalšie reformačné stretnutie, keď tentoraz na štandardu k 500 rokom reformácie pripli ďalšiu stuhu s biblickým citátom v Rožňave.

Zaspomíname si i na dvoch kazateľov, ktorí odišli do večnosti pred Vianocami – Pavla Proksu a Branislava Kolényho.

Zaujímavý pohľad vám sprostredkujeme aj v súvislosti s Hurbanovým rokom. Poodhalíme totiž tajomstvo jeho skutočného portrétu.

A v prvom čísle vám predstavíme i cirkevný zbor v bratislavskej časti Rača, odkiaľ bude RTVS – Slovenský rozhlas vysielať služby Božie 22. januára 2017.