Prečítajte si v EPST č. 18 - 2017

Prečítajte si v  EPST  č. 18 - 2017

Máj nie je len časom lásky, ale aj časom konfirmačných slávností v cirkevných zboroch. Konfirmácie sú vyvrcholením určitej etapy duchovných príprav mladého človeka, no neraz sa stáva, že potvrdením krstnej zmluvy sa tínedžeri zo zborov strácajú. Čo s tým? Odpovede hľadáme v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Exkluzívne vám priamo z Namíbie prinášame prvé informácie o rokovaní 12. valného zhromaždenia Svetového luteránskeho zväzu.

Dočítate sa i mená víťazov štvrtej Duchovnej piesne, ktorá sa konala v Martine. Kritickým okom sa pozrieme na filmový trhák Masaryk, zavítame tiež do tábora, v ktorom otcovia a synovia hľadali spoločnú cestu prostredníctvom Božieho slova. V ankete si naši respondenti zaspomínajú na vlastnú konfirmáciu a Ondrej Mrlian vám ponúkne svoj názor na alternatívne komunikačné prostriedky, ktoré prinášajú do cirkvi rozkol.

V rozhovore s Jaroslavom Mervartom, predsedom predstavenstva Tranoscia, a. s., zhodnotíme valné zhromaždenie Tranoscia. Spoločne s cirkevníčkami z Brezna sa pozrieme do rumunského Nadlaku, kde oslavovali 500 rokov od reformácie.

Vložené 16. 5. 2017