Prečítajte si v EPST č. 10

Prečítajte si v  EPST  č. 10

Zákaz prísahy je jedným z mála Ježišových slov, ktoré sa nám vcelku dobre dodržiava. Dnes od nás totiž nikto prísahu nežiada. Dôvod, prečo sa neprisahá, môže byť dvojaký – dočítate sa o ňom v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Cyklus 500 rokov reformácie pokračuje časťou o kresťanských službách Božích na biblickom základe. V pokračovaní seriálu o blahoslavenstvách v knihe žalmov sa dozviete, čo hovorí Ž 137. Spravodajstvo prináša prehľad o aktuálnych udalostiach z domova i zahraničia, okrem iného aj o vysviacke prvej ženy za biskupku Anglikánskej cirkvi v Anglicku.

Špeciálna príloha je venovaní roku 1945 z iného uhla pohľadu. Jej súčasťou je príbeh o desiatich mesiacoch v gulagu.

S Norou Baráthovou, autorkou knihy Stretol so Ho, sa rozprávame nielen o zaujímavom príbehu hlavnej postavy - chlapca Kornélia, ale aj o tom, aké osobnosti ju inšpirujú do ďalšej literárnej tvorby.

V tomto čísle vám predstavujeme i cirkevný zbor Moravské Lieskové, v ktorom sa zameriavajú na ekologicky prospešné aktivity.