Prečítajte si v EPST č. 8

Prečítajte si  v  EPST  č. 8

Adopcia rodín utečencov cirkevným zborom je projekt Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku, ktorý má prispieť k riešeniu celoeurópskej migračnej krízy. Ako sa - pol roka po jeho schválení v generálnom presbyterstve - darí napĺňať idey tohto projektu? O tom hovorí téma nového Posla.
Na dvojstrane Do srdca a mysle pokračujeme v pohľade na historické príčiny Lutherovej reformácie a Balámova oslica nám povie svoj názor na parlamentné voľby.

V spravodajskom servise sa dočítate, kto bok ocenený Stöckelovou cenou. V čísle sme vyspovedali mladého hokejistu Ivana Gregu, študenta košického evanjelického gymnázia, ktorý sa okrem športu pustil do bádania na poli vedy.

Prečítať si môžete aj o histórii Békešskej Čaby, ktorá bude v lete dejiskom evanjelických cirkevných dní.

V rozhovore evanjelický farár Pavel Proksa zaspomína na časy spred roku 1989.

Pripomenieme si tiež 470. výročie smrti reformátora Martina Luthera.