Prečítajte si v EPST č. 41

Prečítajte si  v  EPST  č. 41

Práca s deťmi patrí v našej cirkvi medzi jednu z priorít. V deťoch je totiž budúcnosť a to, čo do nich zasejeme, raz budeme aj žať. Týka sa to aj biblického vyučovania, ktoré v niektorých cirkevných zboroch realizuje aj organizácia Detská misia. O skúsenostiach s týmto združením hovorí téma 41. tohtoročného Evanjelického posla spod Tatier.
Na dvojstrane Do srdca a mysle sa začína nový seriál - 500 rokov reformácie. V prvej časti sa môžete dočítať o všeobecnom kňazstve. Okrem iného tu nájdete aj výklad ďalšieho blahoslavenstva.

Spravodajská dvojstrana prináša informácie z konferencie Slovenskej evanjelickej jednoty ako aj pohľad do zákulisia príprav budúcoročného Kirchentagu.

Na historickej strane si zaspomíname na farára Ondreja Pecku a pozrieme sa aj do cirkevného zboru Jelšava, kde sa konala slávnosť k 190. výročiu úmrtia farára Pavla Jána Valaského.