Prečítajte si v EPST č. 34

Prečítajte si  v  EPST  č. 34

Byť matkou je jedno z najkrajších poslaní ženy v živote. O tom, ako túto rolu zladiť s povolaním farárky, hovorí najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier. Dočítate sa, aké je to byť matku na fare – byť k dispozícii nielen svojmu dieťaťu, ale aj cirkevnému zboru.
V seriáli Čo veríme na dvojstrane Do srdca a mysle sa zamýšľame nad vzkriesením tela z mŕtvych a prinášame i Výklad Písma svätého: Stáť pevne vo viere otcov. V zamyslení uvažujeme nad tým, že Boh sa zmiluje nad človekom, ktorý túži po Jeho odpustení.

Na spravodajskej dvojstrane nájdete ďalšie výsledky prieskumu Slovenskej akadémie vied o viere Slovákov i pohľad do letných táborov, ktoré pre svojich najmenších členov pravidelne organizujú viaceré cirkevné zbory.

Historická strana patrí životu a dielu farára a cirkevného historika Pavla Valaského a na publicistickej strane nájdete úvahu o náboženstve a chudobe. Pozrieme sa i do cirkevného zboru Banská Štiavnica, ktorý bude dejiskom rozhlasového prenosu služieb Božích.