Prečítajte si v EPST č. 16

Prečítajte si  v  EPST  č. 16

Fenomén facebooku zasiahol ľudí na celom svete a vytvoril nielen priestor na sebaprezentáciu, ale aj možnosť diskutovať o témach, ktoré človeka pália, ktoré hýbu spoločnosťou aj cirkvou. Je vystupovanie človeka na sociálnej sieti zrkadlom ľudskej identity? Aké prejavy očakávame od kňazov, ale i laikov zapojených do facebookových diskusií? – pýtame sa v najnovšom čísle EPST.
Mamona ako protivník reformácie je problémom, ktorý odhaľuje ďalšie pokračovanie seriálu Historické príčiny Lutherovej reformácie v cykle 500 rokov reformácie.

V zamyslení na duchovných stranách sa dočítate aj o tom, že Kristus nemá korene zapustené v klamstve, a na spravodajskej dvojstrane sa dozviete, ako bude vyzerať spolupráca cirkví s Ústavom pamäti národa. Pozrieme sa aj do maďarského Miškolca a prezradíme vám, aké evanjelické poklady sú ukryté v tomto meste.

V rozhovore sme vyspovedali dlhoročného rozhlasového redaktora, evanjelického farára Pavla Gabriša, ktorý spomína aj na svoje pôsobenie v redakcii Evanjelického posla spod Tatier.

Prinášame i historický medailón o Bohuslavovi Šulekovi, ktorý ovplyvnil reč Chorvátov.