Prečítajte si v EPST č. 48

Prečítajte  si  v  EPST  č. 48

Ovocie Ducha nie je iba jesennou paralelou, ale motívom, ktorý má v kresťanovi rezonovať nepretržite. Veď i Pán hovorí: Po ovocí poznáte ich. A tak je práve deväť „ovocí“ témou najnovšieho Posla. Dočítate sa, čo ktoré znamená a akú aplikáciu nachádza v živote veriaceho človeka.
K 500 rokom reformácie pokračuje cyklus Do srdca a mysle. Rozoberáme v ňom učenie o zásluhách a skutkoch. Nechýba ani zamyslenie o tom, aký odkaz po sebe zanechal zosnulý farár Michal Hreško.

Na spravodajských stranách sa dozviete o službách Božích na pamiatku obetí dopravných nehôd a prečítate si i mnoho správ z cirkevných zborov. V rozhovore s farárom Petrom Macom predstavíme jeho novú knihu Púť, hľa, dlhá – o dejinách cirkevného zboru v Moravskom Lieskovom. V ďalšom rozhovore sa generálny dozorca Imrich Lukáč vyjadrí k ďalším zisteniam v prípade Reformaty.

Predstavíme vám aj osobnosť Jána Pravdoľuba Bellu. Číslo uzatvára reportáž zo slávnosti pri príležitosti 10. výročia Ekumenickej pastoračnej služby.