Národný týždeň manželstva sa blíži

Od 7. do 14. 2. 2011 sa na Slovensku po prvý raz uskutoční Národný týždeň manželstva. Jeho cieľom je informovať o prínosoch manželského zväzku, povzbudiť ľudí k jeho založeniu a budovaniu. Záštitu nad ním prevzala manželka prezidenta SR S. Gašparovičová.
< V rámci Národného týždňa manželstva(NTM) sa budú konať podujatia, ktoré majú manželom pomôcť zlepšiť a rozvíjať svoj vzťah. Manželstvo je totiž zručnosť, ktorú treba budovať. Súčasťou je aj mediálna kampaň a spoločenské udalosti, ktorých úlohou je upozorniť na dôležitosť manželstva pre jednotlivca, pre bezpečné prostredie detí, ale aj pre celú spoločnosť.

Slávnostné otvorenie sa uskutoční v reštaurácii Barbakan v Banskej Bystrici, záverečný koncert Manželia manželom sa bude konať v Bratislave. Koordinačný tím kampane iniciuje konanie seminárov, prednášok, diskusných a romantických večerov počas týždňa od 7. do 14. februára v mestách a obciach, komunitách, farnostiach, cirkevných zboroch a spoločenstvách. Ich úlohou je budovať vzťah manželov, riešiť ich problémy a posilňovať lásku. Do podujatia sa môžu zapojiť aj samotné manželské páry tým, že počas tohto týždňa venujú svojmu manželovi/manželke viac času ako inokedy, pripravia pre neho/ňu prekvapenie alebo si pripomenú začiatky, zmysel a prínosy svojho manželstva. Slobodní a osamelo žijúci sa zasa môžu zapojiť tak, že povzbudia známe manželské páry, aby strávili čas spolu a pomôžu im v tom napríklad starostlivosťou o deti.

Súčasťou Národného týždňa manželstva budú aj zľavy pre manželské páry, ktoré partneri podujatia poskytnú vo svojich reštauráciách, kaviarňach, penziónoch, wellness centrách či kultúrnych inštitúciách. Viac informácií môžete nájsť na internetovej stránke projektu www.ntm.sk.

Iniciatíva sa zrodila v roku 1997 v Anglicku. Jej zakladateľ Richard Kane sa vtedy rozhodol poukázať na dôležitosť a prínos manželstva pre spoločnosť i jednotlivca. Podujatie Marriage Week (Týždeň manželstva) si rýchlo získalo podporu osobností politického a spoločenského života - počas svojho úradovania napríklad nad ňou prevzali záštitu premiér Tony Blair s manželkou. Týždeň manželstva prebieha v súčasnosti aj v Nemecku, Holandsku, Česku, Maďarsku a ďalších krajinách. Viac sa o ňom sa môžete dozvedieť na internetovej stránke www.marriage-weekinternational.com.

Koordinačný tím: OZ NTM, Lazovná 17, 97401 Banská Bystrica

Koordinátor: Vladimír Sochor, 0903/722 439, e-mail: sochor@ntm.sk