Koncert zboru „Neue Kantorei“ 7. 6.

Pozývame vás na koncert chrámovej hudby zboru „Neue Kantorei“ z Bavorska vo štvrtok 7. júna 2012 o 18.00 hod. v Novom ev. kostole na Legionárskej ul. v Bratislave.
Spevácky zbor „Neue Kantorei des Dekanates Weilheim“ v r. 2000 založil Walter Erdt, ktorý je zodpovedný za chrámovú hudbu v dekanáte Weilheim. Zámerom bolo predstaviť nie veľmi známe, sofistikované skladby z obdobia baroka, romantizmu a modernizmu skúsenými zboristami. Zbor sa teraz špecializuje na skladby pre zbor sprevádzané organom, komorným orchestrom alebo spievajúcou kapelou. Zbor sa stretáva pravidelne na skúškach a máva každoročne koncertné turné v Maďarsku (Pecs, Budapest, Kiskörös, Sopron), vo Francúzsku (Narbonne, Nîmes , Anduze, Aix en Provence), v Škótsku (Edinburgh, Glasgow, Dundee, Kirkwall), ako aj na Ukrajine (Odessa, Nikolaiew, Kiew) s príslušnými partnerskými zbormi.

V programe predstavia hudbu francúzskeho romantického skladateľa Louisa Vierneho s jeho “Messe solenelle” pre organ a zbor, Benjamina Brittena s TE DEUM a REJOICE THE LAMB (Raduj sa, Baránok). Text napísal Christopher Smart, chváliac Boha. Ďalej bude prednesený žalm 131 and 133, časť Chichesterských žalmov od Leonarda Bernsteina.

Účinkujú: Neue Kantorei des Dekanates Weilheim, Walter Erdt, zbormajster; sólisti Ann-Christin Gritto, soprán, Karin Leeb, alt, Joseph Wenleder, bas, Leander Kaiser, perkusie, Friedrich Sauler, varhany.

Vstupné dobrovoľné.