Celocirkevná ofera pre teológov

Generálne presbyterstvo na svojom zasadnutí dňa 4. decembra 2009 uznesením č. 90/5-2009 schválilo na 4. nedeľu po Svätej Trojici - 27. júna 2010 - celocirkevnú oferu pre teológov.
Výťažok z tejto ofery je určený pre priamu prácu so študentmi Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.
Ofera je každoročne využívaná na ďalšie vzdelávanie, praktické semináre a ročníkové duchovné sústredenia, ktorých cieľom je napomáhanie v duchovnom a odbornom raste študentov Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK, pripravujúcich sa na službu v našej Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku.
Vyjadrujeme teda nádej, že svojím príspevkom podporíte proces skvalitňovania duchovno – formačnej práce so študentmi. Vopred každému z vás ďakujeme za Vašu finančnú a modlitebnú podporu.

Veď my sami vypovedali sme už nad sebou výrok smrti, aby sme nedúfali v samých seba, ale v Boha, ktorý kriesi mŕtvych. On nás z takej smrti vytrhol a vytrhuje, a dúfame v Neho, že nás ešte aj bude zachraňovať, keď aj vy pomáhate modlitbou za nás, aby za milosť, ktorej sa nám na prímluvu mnohých dostáva, mnohí za nás ďakovali.“ 2K 1, 9 – 11

Milan Jurík, PhD., a Erika Valková – Krišťáková, PhD.,
duchovní správcovia Teologického domova ECAV pri EBF UK