Avízo EPST č. 22 - 2010

Kedy kráčame v cirkevnom zbore širokou cestou? Vtedy, ak v našom strede nie je ukrižovaný Kristus. Aj to je jedna z odpovedí, ktorú nájdete v téme najnovšieho čísla vášho Posla.
Práve o tom, či kráčame úzkou alebo širokou cestou, totiž diskutovali účastníci Misijnej konferencie Evanjelizačného strediska, z ktorej prinášame zaujímavú reportáž.
V pokračovaní cyklu Lutherova dekáda hovorí farár Jaroslav Moncoľ o tom, že človek, ktorý sa pred Bohom pokladá za hodného, sa veľmi mýli.
V spravodajstve nájdete mnoho noviniek z diania v cirkvi.
Na oddychovej dvojstrane prinášame spomienku na prezidenta Masaryka, ale aj obľúbený „hlavolam“ pre všetkých riešiteľov krížoviek a osemsmeroviek.
Historická strana patrí zamysleniu sa nad vplyvom Poľska na ECAV v spišských zálohovaných mestách.
Číslo uzatvára recenzia Jána Ľachkého na knihu Gilead.