Ars liturgica. Zlatníctvo v službách liturgie

Od 15. mája 2010 do marca 2011 si v zrekonštruovanej Klenotnici Bratislavského hradu môžete pozrieť výstavu liturgických predmetov Ars liturgica. Zlatníctvo v službách liturgie.
Slovenské národné múzeum v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska a Národnou radou SR pripravili výstavu Ars liturgica. Zlatníctvo v službách liturgie, ktorú slávnostne sprístupnia v novozrekonštruovaných priestoroch Klenotnice Bratislavského hradu.
Výstava bude prezentovať liturgické predmety výlučne z drahých kovov, ktoré používali cirkvi na území Slovenska od 15. do 20. storočia.
Ars Liturgica. Zlatníctvo v službách liturgie bude sprístupnená od 15. mája 2010, teda už na Noc múzeí a galérií, kedy budú mať návštevníci jedinečnú možnosť navštíviť expozície a výstavy až do polnoci. Kurátorkami výstavy sú pani Alena Piatrová a pani Ingrid Štibraná.
Výstava sa zároveň uskutoční ako podujatie v rámci Roka kresťanskej kultúry 2010, ktorého zámerom je prehlbovanie spolupráce cirkevných a kultúrnych inštitúcií, ako aj plnenie dôležitej úlohy pri ochrane a zachovávaní sakrálneho hmotného kultúrneho dedičstva.
Na výstave, ktorá potrvá do marca 2011, budú prezentované aj liturgické predmety používané v cirkevných zboroch Evanjelickej cirkvi a. v. a jedným z mediálnych partnerov je aj Evanjelický posol spod Tatier.

Viac sa dočítate v EPST č. 18 z 5 . 5. 2010.