Služby Božie na Úrade vlády SR, 19.6.2019 o 16:00

V stredu, dňa 19. júna 2019 o 16.00 h sa budú konať evanjelické Služby Božie v kaplnke na Úrade vlády, Námestie slobody 1 v Bratislave. Vykoná ich npor. Milan Bartko, policajný duchovný Úradu EPS MV SR. Srdečne pozývame. Prosím, nezabudnite si vziať občiansky preukaz.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV | 17.6.2019

Stanovisko Predsedníctva ECAV na Slovensku k relácii Reportéri zo dňa 10. júna 2019, odvysielanej v RTVS, na Jednotke

V relácii Reportéri bola odvysielaná reportáž týkajúca sa spoločnosti Reformata spol. s.r.o. Redaktor Juraj Mravec kontaktoval v tejto veci aj generálneho biskupa ECAV na Slovensku Ivana Eľka s tým, že dostal tip z prostredia Reformaty spol. s.r.o.

Predsedníctvo ECAV | 14.6.2019

Personálne zmeny v cirkevných zboroch ECAV na Slovensku v júni 2019

Uverejňujeme najnovšie informácie o presonálnych zmenách v CZ ECAV v období od 01. 05. 2019 – do 12. 06. 2018. Z dôvodu preklápania informácií na novú webovú stránku, budú zmeny evidované s oneskorením už na novej. Za trpezlivosť a porozumenie ďakujeme.

Iveta Potočná, personálne oddelenie | 13.6.2019

Pozývame na pracovný seminár pre učiteľov náboženskej výchovy

Školský výbor ECAV na Slovensku a Evanjelická akadémia pozývajú vyučujúcich náboženskú výchovu v štátnych školách na ďalší pracovný seminár. Uskutoční sa 24.-25. júna 2019 v priestoroch Medzinárodného evanjelického mládežníckeho centra Ichthys vo Veľkom Slavkove.

Mgr. Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu | 13.6.2019

Dobre vidieť na Misijných dňoch VD

Registrácia na tohtoročné Misijné dni (29.8. - 1.9.2019, Hotel Sorea Ľubovnianské kúpele) je spustená. Aj tento rok je pripravený zaujímavý duchovno - spoločenský program. Ústredná téma 'Dobre vidieť', poukáže na dôležitosť očí v správnom videní sveta, problémov aj pohľadu na seba samých. Kráľ Dávid sa na niekoľko dní stane centrom duchovnej pozornosti.

Peter Mihoč, tajomník biskupa VD | 11.6.2019

Hľadajú dobrovoľníkov na biblický tábor

Vo Veľkom Slavkove pripravujú v termíne 21.- 26. 07. 2019. biblický tábor pre 30-40 detí z Maďarska, ktoré študujú na slovenských školách. Tábor organizuje Celoštátna Slovenská Samospráva / CSS.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka | 11.6.2019

Spojme sa pre dobrú vec

Evanjelická materská škola Magdalénka, ktorej zriaďovateľom je Liptovsko-Oravský seniorát, sa snaží získať financie na interaktívnu tabuľu, ktorou chcú u detí rozvíjať informačné kompetencie využiteľné pri ich ďalšom štúdiu na základnej škole. Dajme im svoj hlas :)

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka | 7.6.2019

Zmena v programe RTVS

Upozorňujeme divákov, že avizované vydanie Televízneho posla venované Wittenbergu a teologickej konferencii bude nahradené v nedeľu 9. 6. 2019 o 13.35 reláciou Obrazy zo života Martina Luthera. Premiéra Televízneho posla (špeciálne wittenberské vydanie) sa presúva na nedeľu 7. 7. 2019.

Miloslav Gdovin, dramaturg RTVS | 5.6.2019

Luther- včera a dnes

Evanjelická bohoslovecká fakulta Vás pozýva na konferenciu Luther: Včera – Dnes, ktorá sa uskutoční 20. júna 2019 v aule EBF UK.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV | 4.6.2019

Pozývame na kurz cirkevných hudobníkov

Výbor cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku pozýva kantorov a dirigentov na štvordňový „ Kurz cirkevných hudobníkov“.

Výbor cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku | 25.5.2019