Sústrasť Egyptu po teroristických útokoch na koptské chrámy

Predsedníctvo ECAV na Slovensku vyjadruje úprimnú sústrasť patriarchovi Tawadrosovi II., Koptskej cirkvi a egyptskému národu v súvislosti s teroristickými útokmi v koptských chrámoch v Egypte 9. apríla 2017.
Počas Kvetnej nedele 9. apríla 2017 nami otriasla správa o teroristických útokoch zameraných proti koptským kresťanom v Egypte, pri ktorých zahynulo minimálne 36 ľudí.

Vo chvíľach, keď sme vyjadrovali sústrasť Švédskej cirkvi a obyvateľom Švédska v súvislosti s piatkovým atentátom v Štokholme, sme sa dozvedeli, že počas nedeľných služieb Božích v meste Tanta severne od Káhiry vybuchla v chráme pravoslávnych koptských kresťanov nálož umiestnená neďaleko oltára. V ten istý deň sa Alexandrii počas služieb Božích za účasti patriarchu Tawadrosa II. odpálil samovražedný útočník, ktorého pred vchodom do chrámu zastavila bezpečnostná služba.

Modlíme sa za rodiny pozostalých a za zranených pri týchto barbarských teroristických útokoch a prosíme Pána Boha o ich ochranu.