Stanovisko ECAV na Slovensku k protestom v Bratislave 20. 6. 2015

V sobotu 20. júna 2015 popoludní sa centrum nášho hlavného mesta zmenilo na bojisko. Bojovalo sa o našu budúcnosť?
Evanjelici augsburského vyznania na Slovensku odsudzujú násilie, hoci aj v mene pochopiteľných obáv a strachu z neznámej budúcnosti, z neznámych ľudí, ktorí k nám môžu prísť.
Naša cirkev poznala v minulosti prenasledovanie a násilie. Aj nás vtedy niekto prichýlil a pomohol. Dnes pred našimi bránami stoja tisícky ľudí utekajúci pred chudobou a beznádejou. Medzi nimi aj mnohí prenasledovaní kresťania.

My evanjelici sa obraciame na všetkých, aby pomohli v rámci svojich možností tým druhým hmotne, modlitbou, želaním pokoja, uvedomením si a prezentovaním pravdy.

Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku sa obracia na všetkých obyvateľov na Slovensku, aby nepodporovali násilie a žiada našich politikov, aby hľadali riešenia konštruktívnej pomoci aj riešenia príčin, nielen následkov utečeneckej migrácie a nestavali ideologické či reálne múry a ploty.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku, 25. 6. 2015